Välisministeerium kuulutab välja stipendiumikonkursi Eesti teadlastele lähetuseks Stanfordi ülikoolis, taotluste esitamise tähtaeg on 18. oktoober

Eesti välisministeerium ja Stanfordi ülikooli raamatukogu (Stanford University Libraries/SUL) ootavad Eesti teadlaste stipendiumitaotlusi lühiajaliseks lähetuseks Stanfordi ülikoolis.

Stipendium võimaldab Eesti teadlastel kasutada Stanfordi mahukaid kogusid, akadeemilisi teadmisi ja võrgustikke, mis on seotud Eesti ja Balti piirkonna ajaloo, ühiskonna ja poliitika uurimisega.

Stipendium kuulub SULi Balti õpingute programmi, kus on üks mahukamaid Balti riikide kogusid USAs ning tihe ürituste ja projektide programm, mida juhib SULi Eesti ja Balti õpingute kuraator. Euroopa keskus korraldab koos SULiga vähemalt ühe stipendiaadi loengu või seminari ning kaasab ta keskuse tegevustesse, üritustesse ja võrgustikesse.

Lisaks saab stipendiaat kasutada mõttekoja Hoover Institution raamatukogu ja arhiivi, kus on üks mahukamaid Balti ajaloo arhiive väljaspool Balti riike, ning tal on võimalus osaleda Stanfordi ülikooli õppe- ja teadustegevuses.

Stipendiumile kandideerimiseks on vajalik täita järgmised tingimused:

  • kandideerida saavad doktorikraadiga teadlased
  • uurimishuvi Eesti ja Balti regiooni ajaloo, ühiskonna ja poliitika vastu
  • taotlejad peavad olema Eesti kodanikud ja praegused elanikud ning naasma pärast lähetuse lõppu Eestisse

Lisainfot stipendiumikonkursi tingimuste kohta leiad siit.

Tegu on lühiajalise stipendiumiga, mille kestus on 6–8 nädalat ja aeg 2022. aasta kevad. Stipendiumi suurus on 12 000 eurot.

Taotluse esitamise tähtaeg on 18. oktoober ning taotluse saab esitada siin: https://forms.gle/mcDemxFTLmnmLrsw8

2022. aastaks antakse välja üks stipendium.

Lisainfo: Erle Rikmann
[email protected]

SUL’s Baltic Studies Program: https://guides.library.stanford.edu/balticstudies
The Europe Center: https://tec.fsi.stanford.edu/
Hoover Institution Library & Archives: https://www.hoover.org/library-archives