Konsulaarmissioon Seattle’is 20. mail

Konsul Eesti peakonsulaadist San Franciscos osutab laupäeval, 20. mail Seattle’is konsulaarteenuseid (nt passi- ja ID-kaardi taotluste vastuvõtmine, sõrmejälgede võtmine, e-residendi kaartide väljastamine jms). Vastuvõtt toimub aadressil 950 N. 72nd Street, Suite 100.

Vastuvõtule saab registreeruda, saates e-kirja Eesti aukonsulile Seattle’is aadressile [email protected]E-kirja märkige palun oma mobiiltelefoni number, vastuvõtu põhjus, nt passi uuendamine, esmakordne dokumentide taotlemine või muu põhjus, ja eelistatud aeg. Ühe isiku kohta tuleks broneerida üks vastuvõtuaeg (nt kui olete kolmeliikmeline grupp, kes kõik soovivad konsulaarteenust, tuleks broneerida kolm eraldi aega). Vastuvõtuaegu määratakse päringute saabumise järjekorras.

Et oma kehtivaid dokumente järgmine kord kehtiva ID-kaardi abil interneti teel uuendada, võite registreeruda vastuvõtule, et anda ainult sõrmejäljed. Oma sõrmejälgede kehtivuse aega saate kontrollida siit: https://www.politsei.ee/en/inquiries/biometrics-validity-check.

Eesti isikut tõendavate dokumentide uuendamiseks tuleb teil vastuvõtule kaasa võtta järgmised dokumendid:

Kui soovite esmakordselt taotleda Eesti isikut tõendavaid dokumente, tuleb eelnevale lisada:

  • Lisaankeet, mille täitmisele kehtivad taotlusvormi täitmisele kohalduvad reeglid.
  • Sünnitunnistus, millel on apostill (loe apostilli kohta pikemalt allpool).
  • Tõendid Eesti kodakondsusesse kuulumise kohta, nt:
    – Vanema või vanavanema Eesti passi või ID-kaardi koopia
    – Kodakondsust tõendavad originaaldokumendid; teatud dokumente saab tellida Eesti Riigiarhiivist.

Eesti sünni-, abielu- ja surmatunnistuste väljatrükke ja muid Rahvastikuregistri dokumente saab tellida peakonsulaadist või interneti teel.

Pärast vastuvõttu tuleb taotlejast saata digitaalne värviline dokumendifoto [email protected]. Teemareale tuleb kirjutada taotleja nimi ja isikukood või sünniaeg. Vaata juhiseid siit.

NB! Kõik Ameerika Ühendriikide ametiasutuste väljastatud dokumendid (nt sünni- ja abielutunnistused jms) peab apostillima selle osariigi State Secretary juures, mis on dokumendi välja andnud. Apostill on dokument, mis tõestab Eesti ametiasutustele teile USAs väljastatud dokumendil oleva ametniku allkirja õigsust, tema pädevust dokumenti välja anda ja dokumendil oleva mistahes templi ehtsust. Rohkem teavet apostilli kohta leiate siit. Väljaspool USAd ja Euroopa Liitu välja antud dokumente võib olla vaja legaliseerida. Vaata rohkem siit.

Dokumentide väljastamiskohad USAs on Eesti diplomaatilised esindused Washington DCs, New Yorgis ja San Franciscos ning aukonsulaadid Los Angeleses, San Diegos, Phoenixis, Hustonis, Dallases, Seattle’is, Bostonis, Miamis, Chrystal Riveris (Central Florida), Chicagos ja Atlantas.

Kui soovite volitada kolmandat isikut oma dokumente vastu võtma, tuleb teil selleks volitus teha dokumentide taotluse esitamisega koos. Hiljem ei ole võimalik kolmandat isikut volitada dokumente vastu võtma.

Vaata täiendavat teavet dokumentide taotlemise kohta siit.